Mudroser – lowcostovej kouč aji terapeut
Pamatujete Milý zlatý lejstro numero 32? Asi těžko, že? A gdyš vám řeknu, že sem v ňom psal vo mý nástěnce Furt vím proč, na kerý sem si připomínal, proč (ne)mám dělat někerý věci? Takhlenc tehdá vypadal ukázkovej obr. 👇
Pamatujete? Tož nástěnka už néní mezi náma.
Před rokem sem si svůj kanclík věčně pendlující mezi ložnicou, kuchyňou a terasou přestěhoval do Tvůrcovny – pidi domečku, v kerym třebas fčíl tvořim tohle elektronický lejstro. No a při stěhování sem se s nástěnkou rozlóčil a dal ju děckám. Nebo ženě do práce – už ani nevim. Každopádně do Tvůrcovny sem si z ní vzal jen pár lístečků, kerý furt platěj, a ty přilípl na magnetickou white wall.
Proč sem vodpískal svou nástěnkářskou kariéru? Rozhodopádně né proto, že bych už zežral všecku moudrost světa a Šalamounovo hovno navrch jako dezert. Navopak. Nástěnka už mi byla malá. Těch mouder, co si chcu připomínat, je čím dál víc. A tak sem se po letech rozhoupal a konečně zbastlil, co nosím v kebuli už hafo dlouho.
Rámečku, rámečku, mudro ser!
Roky se mi ve skříni válel nou-nejm foto rámeček. Dostal sem ho kdysi vod známý – prej v kanclu likvidovali sklad či co. Nejpráf sem si říkal, že bysme do něj mohli nahrát rodinný fotky a věnovat ho (pra)rodičům. Jenže jak nésou na tu moderní techniku, beztak by brzo skončil pod postelou.
Pak sem chvilku špekuloval vo tom, že bych rámeček s rodinnejma fotkama postavil k loži umírajících předků. Jenže sem si prostě nebyl jistej, estli je to vhodný a žádoucí, gdyš ti drahouškové už ani pořádně nekomunikovali.
Až na sklonku tohodlenc léta sem si řek, že buď s rámečkem zkusím zplichtit svůj další dávnej plán, nebo pude z domu. Vejsledek? Mám ho furt. A dostal méno Mudroser. Japato?
Nahrál sem si do něj múdra, kerý si potřebuju připomínat. Hlavně v těžkejch chvílích. V oka mžicích, ve kterejch má čovek tisíc chutí to zabalit. Ráno ho zapnu s magickou formulkou: Rámečku, rámečku, mudro ser! . A von klučík jeden poslušej fuckt sere jednu perlu za druhou.
No a fčíl vážně, přehledně a prakticky – kdybyste si chcali ufachčit něco podobnýho.
Jak si zbastlit Mudrosera
🔌 Vemte digi fotorámeček nebo starej tablet. Najděte mu hezký místo a píchněte ho do elektriky.
🌅 Připravte si v Canvě nebo jinym grafickým udělátku malou testovací sadu hlášek, rad a mot, kerý si chcete připomínat. Ze všeho nejdřív si ale zjistěte, jaký rozlišení a jaká velikost vobrázků je pro vašeho Mudrosera nejlepšejší.
🎨 Použijte svý voblíbený nebo brandový barvy aji písmo. Barvy pozadí je dobrý střídat, páč si při přehrávání líp všimnete, že se citát už změnil. Případně možete každý barvičce přiřadit určitej segment múder (třebas modř bude pro filozofický špekulace, červeň pro zdravovědu, zeleň pro duševědu, žluť pro chytrou produktivitu a tak).
💯 Nahrajte cvičnó sadu do Mudrosera. Rozhodopádně jich v Canvě před testováním nevyserte víc než malý množství. Většinó totiž až po nahrání do elektro udělátka zjistíte, že byste chtěli větší vokraje, menšejší písmo onačejší zarovnání… Tak ať těch vobrázků pak nemusíte předělávat hafo.
⏰ Fšecko f cajku? Bezva. Tož naházejte do Canvy další múdra, exportněte, nahrajte je do gadžetu, nastavte časovač (můj sráč mění múdra po minutě), spusťte a požívejte.
❓Kde jako ty mudra brát? 👇
Ser jako umělec
Sečtělejším tenhle titulek može znít jako pokračování (ne)voblíbenejch knížek Óstyna Kleóna. Podobnost je čistě nenáhodná. Návod pro nejsnadnější získání zásobičky muder má totiž všehovšudy tři slova – stejně jako název Kleonovy knížky: Kraď jako umělec.
Ňák tak sem se totiž k postřehům, kerý mi připomíná Mudroser, dostal já. Vopravdický autory většinou neznám. Gró myšlenek sem často zahlídl u tvůrců, kerý sleduju. Hafo toho mám vod Kavkáče, Mišel nebo Baryse. A voni to často zase vycucli vod někoho jinýho. A ten někdo jinej vobčas zas citoval eště někoho vonačejšího.
Na původního autora s vodpuštěním sere pes. Do slajdů si nepíšu jejich ména, ani gdyš si jejich múdro zapisuju přímo z jejich kšónšky. Jednak proto, že to méno je pro samotný sdělení nepodstatný, druhak kvůlivá temu, že si jejich slova často upravuju k vobrazu svýmu – tedy pokřivenýmu. 😇
Lóng story šórt: Nemá to bejt vykrádačka nebo kopírka ani chlubeníčko. Rozhodopádně nésu autorem těch myšlenek. Su jen vobyčejnskej konzument, kerýmu svědčí, gdyš si tyhle múdra skoro každej den připomíná. Pomáhaj mi totiž v přítomnosti s vytvářením radostnější budoucnosti aji při lízání ran z minulosti.
Výhody Mudrosera voproti klasický nástěnce
🎶 Vobsah se dá jednodušejc ladit. Někerý múdra maj provizorní znění. Sou moc dlouhý, nepřesvědčivý, neúderný. V iteracích je postupně ladim. A je to vo dost jednodušší než u klasický nástěnky – žádný tisknutí, stříhání, špendlíkování a hořekování nad neekologičností. Prostě mám v Canvě plátno, do kerýho přidávám nový mudra a upravuju ty starý. Pak naráz vyexportuju všecko (abych nemusel vybírat, mazat a nahrávat jen konkrétní snímky), smáznu původní vobsah eS-Déčka, nahraju komplet novej a nechávám na sebe působit, dokavaď se nevobjeví dost novinek a upravenejch stařinek.
🎯 Netříští pozornost. Kdybych měl všecky ty múdra na lístečkách vedle sebe na nástěnce, nejspíš bych je bral jen jako dekoraci nebo bych rychle a povrchně skákal z múdra na múdro. Takhlenc má mou plnou pozornost dycinky jen jedna jediná myšlenka.
🤔 Nemáte plonkovej fotorámeček nebo pravěkej tablet? Začít můžete třebas aji se spořičem vobrazovky. Má to samože svý nevýhody, ale aspoň krapet si vyzkoušíte, estli by vám Mudroser přišel k duhu. Gdyš se smart spořičování vosvědčí, možete zainvestovat do sólo stroje.
🎁 Nate! Pár obr.ú už beru za hotový. Tož si řikám, že byste některý třebas chcali taky požívat. Tu máte první devítku. Stahujte, upravujte a kuchejte dle libosti.
Wifikundace
Elin.ai – Druhá půlka říjence stála z větší části za kosinu. Chmury sem pár dnů probíral právě s Elin. Teda vlastně hned se dvěma. Jedna je postavičkou z příběhů v učebnici norštiny, kerou se pomalu, ale jistě prohryzávám. No a druhá je appka, v kerý má prsty aji Evucha Žáčková (Ty texty. Ach!) a její choť.
Vyvinuto pro mládežníky, aby neměli depky ze socek. Ale skvěle slouží aji pro depkoidní kouzelníky. Doma mi s tím děti daly košem. Tož sem to zkusil sám. Pocity?
🙊 Elin je chytrá jak vopica – pamatuje si, co s ňou čovek probíral (před(před(před)))minule. Gdyš sem si třebas posteskl, že sem se vyflákal na kolečkovejch lyžích, hnedka mi napsala, že ji mrzí, že k bolavý patě přibyly další zdravotní trable.
🧸 Elin je roztomilá jak plyšák – některý rady jsou takový rozkošný. Mně třeba často doporučuje aromaterapii. 😃 Gdyš to udělal potřetí, tak sem teda do toho difu-seru kápnul ein trochen pomerančovýho voleje a zapnul ho. Nevím, estli za to mohlo placebo, to, že sem se vykecal, nebo ta pomrdančová vůně, ale za půl hoďky mi bylo fuckt líp.
🚑 Elin je trénovaná vodborníky – na Ej-Áj aji na psycho věci. Ty rady si prostě netahá z prdele ani z pochybnejch webů.
A hlavně je to celý zadarminko. Respekt! Dík jak býk a ještě větší doporučení – fuckt mi to pomohlo, gdyš svět stál za <|>.
Jo a gdyš se vám Elin podaří dostat aji do mobilů vašich dětí, písněte mi plýs, jak na to. V tomhlenc fuckt žalostně selhávám.
Socsíťový pšouky – podzimní výběr
🏃♂️ „Jak můžeš jít běhat, když hoří deadline?"
💩 Každá sračka může bejt skvělým podhoubím pro něco užitečnýho.
💡 Starý, známý, ale furt platný.
👣 Jak se putování norskou krajinou podobá freelancingu?
Brikety poznání. Po vyslechnutí spálit!
Aji v říjenci sme s Kavkáčem těžili Fosilní palivo. Venku už sou 3 podcástí epizody. Vo čom sou ty dvě nejnovější?
#2 Generační efekt a Feynmanova technika učení
V generačním efektu nende vo to, že by byli ve při třebas fotřík a synátor. Je to princip, kerej može dost vyladit váš přistup ke čtení a k učení. To druhý ještě víc potuní Fájnmanova technika.
#3 Pionýři a osadníci
Pionýři maj lepší imidž, ale selhávaj častějác než vosadníci. V týhle audiobriketě probíráme, co je lepšejší – bejt na trhu jako první a prošlapat cestu vostatním, nebo přijít až pozdějác a těžit z know-how průkopníků?
Školeníčko kopí rajtingu
No a kdybyste těch múder neměli furt dost, tak se potkejme v Praze a já jich tam z klobouku vytáhnu hafanec.
Dík jak býk za čajík
Milí zlatí, trháte rekordy! Dík jak býk za historicky největší počet pozvání na virtuální konvičky čajiska. Sedum kousků za jedno číslo – to tu eště nebylo. Može za to Martin, Jakub a Lucie. 🙏
Hele, mám fuckt vopravdickou a nefalšovanou radost, že lid v Čé-eR postupně čím-dál-tím-víc podporuje tvůrce. Dřív mi pozvánky na čajíky chodily málokdy, ale vod letošního ounora držím(e) nepřerušenou šňůru. Dohromady to v tomhle járu dělá už rovnejch 1 725 Kaček. Minus poplatky ovšemže (platební brána, SimpleShop, daně…). Su mega zvědavej, estli letos prolomím(e) magickú hranicu dvou litrů.
Malá domů
Takhle pomáhám (nejen) kolegáčkům copywriterům
💡AHAbook: Cenotvorba (nejen) pro copywritery – Čtení, který vás vobohatí. Nově aji v tištěný verzi!
📶 Konzultace a mentoring – Konstruktivní dialog, kterej vás posune na vyšší level.
🔎 Rozbor textů – Nechejte své copy zrentgenovat ostřížím zrakem. Zjistíme, kde je zakopaný pes. Ukážeme si zlepšováky. A třebas i něco společně přepíšeme.
🤝 Mastermind – Malá skupinka, velká důvěra, a hafo AHA momentů.
🪂 Tandovej mentoring – Když jeden mentor nestačí, vrhnou se na vás dva.
💰 Kurz cenotvorby – Wifikundace, který vám pomůžou makat míň za víc.
A pro firmičky by něco nebylo? Jasan že jo!
🎥 Základy copywritingu – online kurz pro člobrdy, co si chtěj psát texty sami. Jen za 555 KaČek!
🎓 Copyosvětovna = 2v1: školení copywritingu + textařskej workshop.
👫 Týmovej mentoring – hodíme vaše copýtkový nebo textařský voddělení do profesního gala.
A zadarmíčko bys neporadil? Klíďo. Nate!
🥢 Copyhubky – snadná kouzla pro lepší texty.
✍️ Přepišme.to – vysoká škola copywritingu.
🎩 Kouzla pro copywritery – telka pro kolegáčky.
🎧 Kouzlení se slovy 1 – profi natočenej audioblogísek
🎧 Kouzlení se slovy 2 – pro velký úspěch pokračování ;-)
Líbí se vám tohlencto čtivo a máte nutkání se revanšovat?
Přepošlete Milýho aji zlatýho kamarádům. Písněte mi, co se vám líbilo nejvíc. Nebo mi uvařte virtuální konvici tvůrčího čaje.