Milej zlatej #44 – srpík bez kladif 2024
Šok z ceny zaslepí voči aji mysl(ivnu). Proč neházet hned flintu do žita, gdyš se vám nad cenovkou protočí kukadla?
Šok z ceny zaslepí voči aji mysl(ivnu). Proč neházet hned flintu do žita, gdyš se vám nad cenovkou protočí kukadla?
„No ty cockote! Za tuhle pikslu prášku chcou pětikilo, jo? Na to mastím!“ Tak ňák vypadala moja první reakce na cenu regeneračního přípravku, kerej doporučovala jedna uznávaná kapacita na soukro vysílání, kerýho sem se účastnil.
Po pár dnech mi to ale začalo znova šrotovat v kebuli. „Hele, na férovku řek, že von pro svý svěřence míchá jonťáky sám, ale kdyby si měl kupovat hotový preparátiska, sáh by po tomhlenc. A ty jeho argumenty! Hlavně ten vo tom, že tam nésou žádný zbytečný kalorie. Gdyš to říká člobrda, kerej se stará vo sportovce, co vydělávaj bambilióny, nebude na tom něco?“
A tak sem začal znova gůůůglit a přemejšlet s něšokovanou myslivnou: „Balení má 500 gramíků, na půllitr napojení jich stačí 50. Tož to mám 10 půllitrů. Jeden za pajsku. Ne počkat! Tady mají to samý pod čtyry stovky! No ty cockote, dyť je to ve vejsledku levnější než pivo.“
A bylo rozhodnuto. Po závodě si dám radši něco, co mýmu tělesu prospěje a na rozdíl vod pivsona nezajebe hlavu. Vobjednáno. Už rok spokojeně konzumováno. Kdybych měl furt klapky na vočích, kdybych viděl jen tu celkovou cenu nerozpočítanou na jednotlivý dávky, nejspíš bych dál lemtal pivo a pomalu začal atakovat hranici jateční hmotnosti.
Z kvality podojíš aji kvantitu aneb Evin pigi čaj
„To si dělá čurinu! 30 gramů za dvě stě pade? A tenhle za pětikilo? No way! Dyť pigi čaj seženu za dvacku.“ Tak ňák jsem pro změnu reagoval, gdyš mi Eva Žáčková (estli eště nečtete její ňůsletr, tak to fuckt napravte, páč je naprosto božánkovej – jen teda ten archiv fláká) poslala link na čaje, kerý si kupuje v Ynglendu.
No dobrá. S tím pigáčem trochu trollím. Než mi Eva ukázala skutečnej čajovej ráj, lemtal sem oxalisáckou sypaninu a myslel si, kdovíjakej zázrak to nééé-ní. Nebyl. O tom bych se ale asi nigdá nepřesvědčil, kdyby mi Evucha jako správná markeťačka neposlala pár vzorečků toho svýho zázraku. Přitom to né-ní žádná dýlerka a nemá tam ani žádnej affil. Prostě mi ta žabka milá plzeňská chtěla „jen“ udělat radost.
To srovnání bylo nekompromisní. Chuťově aji cenově. Tyhlenc čajíky jsou totiž tak kvalitní, že na přípravu 100 ml stačí max. 1 gram lístků (většinou ale míň). Navíc každou várku může čovek zalejt vopakovaně. Většinu typů třeba 5krát, jiný víckrát. (Ve skutečnosti je zalívám mnohdy ještě víckrát, než diktuje návod, páč se řídím Evinejma slovama: „Zalívám, dokud dává.“). Tož z toho jednoho gramíku nakonec podojím klíďo tři čtvrtě litru. Takže?
Takže v lisťopáďu jsem si vobjednal čaje za 100 éček. Jen to prosím neříkejte mý ženě. Asi by jí z toho šoustlo. Ale víte co? Lemtám je každej pracovní den. Ve velkým. A ještě tu furt mám zásoby na celý září. To znamená, že mi čajiska za 2 500 Kaček vydržely dejme tomu, gdyš vodečteme ňáký to volno, ať nežeru, ňákejch sedum vosum měsíců. To máme plus mííínus 330 Kaček na měsíc, čili cirkáč 16 korun na pracovní den. No neber to! Dyť víc stojí aji pár deci kafe z matu a já mám za 16 kaček minimálně litr a půl fuckt hoďobožovýho čajiska.
Hele, a musím vám říct, že na sobě pozoruju dost velkou změnu. Do příprav oxalisáckejch čajů jsem se spíš nutil a zas tak moc mi nechutnaly. Proto jsem o dost víc kafoval. Vod tý doby, co jsem změnil pracovní nápoj na čajiska MeiLeaf, vydržím svěžejší daleko dýl než u kafe (to piju jen pro radost, ne pro bůůůst), kerý jak známo čoveka nejdřív vystřelí a pak sundá. Takže zaplaťpánbů za ty dary, Evušáku! 🙏
Služebníček!
K podobnejm závěrům jsem doklopýtal aji v oblasti služeb. Ale tam k prozření došlo vo dost dřív.
Gdyš jsem v járu 2017 vodhopsával na volnou haksnu, hópnul sem do Práglu na cenotvorbový školení Madly Čevelový. Nebudu dělat haura a rovnou prásknu, že původní cenovka kolem 4 litrů se mi zdála fuckt vysoká. Tož sem tehdá moc rád využil ňáký akce, vyplnil jakejsi dotazník a měl to za půlku.
Hnedlenc po školení mi ale bylo jasný, že by se mi vyplatilo aji za plnou palbu. Díky Madlinejm moudrům sem si hned vod začátku svýho frýýýlencování nastavil dobře prajsing a nigdá tak nedělal pod cenou. Navíc z poznatků těžím dodnes.
K těmhle prozřením ale čovek musí nějak dospět nebo dojít jinak. Buď si namlátí hubu tak, že ztratí hafo času a v součtu aji dost peněz za nekvalitní školení, kerý se tváří levně. Nebo má tu kliku, že už vod začátku dává řeč se zkušenějšíma volnonožcema, kerý mu zavčas votevřou voči.
Samože neplatí přímá úměra: čím dražší, tím lepšejší. Ale už pár let je mi daleko víc podezřelý, když je službička moc levná nebo dokonce zadáčo. Netvrdím, že v tomhlenc segmentu je všecko špatný. A nejspíš tam někde začíná vycházet mega hvězda, kerá si zatím nemože říkat vo balík. Ale už holt nemám časochuť se v tom přehrabovat. Radši tak dám na doporučení nebo reference a po pečlivým výběru si vobjednám něco „dražšího“, něco, z čeho kouká fuckt dlouhodobej přínos. Ve fosilním věku holt už fuckt není čas ztrácet čas.
Cenový votužování
Až díky zážitkům z tohodlenc prvního „dražšího“ školení se mi ein trochen zkalibrovala cenový měřidla. Ale chápu, že něgdá to může trvat krapet dýl. Vobzvlášť když má čovek cenový nastavení kapánek pokurvený třebas kvůlivá dotovanejm školením. Anebo anžto mu dosud veškerý nalejvárny platil zaměstnavatel.
V tomhlenc vohledu sme ňákou dobu byli ve při s mou ženušó. Jednou sem jí vyprávěl vo tom, jak to má Pavel Kulíšek Minář fanfárově vymyšlený se svejma školeníma. Tehdá sem pronesl, že je má za hubičku – jen asi za dva a půl litru. Ženuša na to konto nekompromisně poudala, že takový prachy by za školení teda fuckt nedala.
Jen teda podotknu, že je to úča a že za mejch časů bych fuckt dobrý školení ve školství napočítal na prstech jedný ruky. Takže učitelskej pohled v tomhle može bejt dost zkreslenej. No a taky dodám, že ten manželčin pohled na „drahý služby“ už je vykurýrovanej. Rozhod sem se totiž, že ji dopřeju, aby poznala kvalitu na vlastní kožuch. Loňský září tak strávila studiem němčiny na vídeňský univerzitě. Za hubičku to fuckt nebylo, ale ten přínos je trvalej a vícevrstevnatej (to je taky dost zajímavý téma – vo tom třebas něgdá příště).
Každopádně, díky vepříkování se ženó sem na chvilu moh znova nahlídnout do mysliven člobrdíků, keří do sebe ještě nigdá neinvestovali větší love z vlastní šrajtofle. To připomenutí bylo děsně užitečný. Docvaklo mi třebas, že je fuckt dobrý klientelu votužovat postupně.
Tipovačka pro kupující aji prodávající
Co si z tohodlenc mudroserování vodnýst? Tož co chcete. Sám pro sebe si v pozici kupujícího značím, že je dobrý prvotní šok z ceny rozdejchat a časem na fšecko mrknout s hlavou chladnou jako pivson ze sedmýho a šecko dobře propočítat a zvážit.
No a jako prodávající mám fčíl vo dost větší pochopení pro šokovaný zájemce. To mi umožňuje udělat pár wifikundací, díky kerejm se aspoň část z nich má šanci ze šlakovýho zážitku vzpamatovat. Třebas?
Třebas rozpočítávám, kolik stojí půlroční mastermind na jeden den. A klíďo to neuvedu v korunkách, ale ve známejch věcičkách, kerý si čovek može vodpustit, ale rád si je dopřává.
A postupný votužování? To može probíhat třebas přes dobře postavenou pyramidu produktů. Nejdřív toho svýmu klanu nabídněte dost zadáčo. Pak přidéte něco za pár stovek. Pak třebas za pár tisíc. Pozdějác za víc než pár tisíc. No a pak se vaša pyramida může dotýkat ještě horentnějších výšin.
Blogletter pro copírajtry
Většinu srpence měl cestovatelskou pauzu. Vodběratelé už ale mají v mejlu prvních 6 čísel. Komplet archív nikde není a nejspíš ani nigdá nebude. Ale hlavní témata budu postupně sázet na web procopywritery.cz. Jako vochutnávku vám sem dávám tři nejnovější posty.
4️⃣ Rozšířenej mýtus: Copywriteři se od sebe vodlišujou stylem psaní.
5️⃣ Mějte vodvahu vyhodit z textů aji dobrý nápady.
6️⃣ Rozšířenej mýtus: V copy se maj zmiňovat přínosy, né vlastnosti.
V každým článečku najdete aji link na přihlášení ke kompletnímu blogletteru.
Srpencový mikrofonování na druhou
Na zahradu nám přilítla Kavka. Teda spíš Kavková. A chtěla si trochu pokrákat vo životě vráskařů. Storky pak fuckt primově tahá do pod-kástovýho hnízdečka, kerý pomenovala 50 pod 50. Výsměch forbsácký rubrice je čistě nenáhodnej. Tož něgdá během jeseně uslyšíte, vo jakejch ptákovinách sme mluvili.
🎩 🎩 🎩
Sešli se dva fosilové, aby si celej den povídali v Tvůrcovně. Co z toho vypadne? Že by nějaká briketka nebo jiný palivo? Kdo ví? Rozhodopádně možem vohlásit, že v zazáří něco s Kavkáčem (rozhodopádně vodebírejte jeho Filtr!) vypustíme, gdyš je ten jár 2024 rokem spolupráce.
Dík jak býk za ča… filtřík
Čajiska MeiLeaf z loňský vobjednávky sem vám už fšecky vokázal. Nový sou zatím na cestě. Tož tohlenc vydání milýho zlaťáka datlím u filtru. A né ledasjakýho – bílý zrna vošéfovaný anaerobně. Dík jak býk za historicky největší počet pozvání (5) na virtuální pitivo. Na tvorbu mi přispěla opět Martina (vzkaz ve vobjednávce mega potěšil!) a taky Honzoslav aka Maják a Borek aka Šíleňák. 🙏
Malá domů
🤝 Mastermind pro copywritery – Půlroční urychlovač vašeho copy & podniaktelského rozvoje. Malá skupinka, velká důvěra, a hafo AHA momentů. Už čtvrtej ročník staruje v říjnu a za den stojí míň než filtrovaný kafe. Co na něj říkaj absolventi? Samý sra… nda věci! 👇
BTW: Kdybyste tuhlenc sympoš žabku neznali, je to samotná Živá inteligence. Kopí-vraj-Terka s fuckt skvělým poměrem cena–výkon.
Líbí se vám tohlencto čtivo a máte nutkání se revanšovat?
Přepošlete Milýho aji zlatýho kamarádům. Písněte mi, co se vám líbilo nejvíc. Nebo mi uvařte virtuální konvici tvůrčího čaje.